Zapraszamy przedsiębiorczych studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego do konkursu, w którym główna wygrana to stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez MKiDN. Jury w Young Design to przedstawiciele biznesu, stwarza to możliwość bezpośredniego spotkania młodych projektantów z przedsiębiorcami. Jest to jedyny konkurs w Polsce dający młodym projektantom szansę poznania swoich przyszłych zleceniodawców. Ponadto dla wszystkich finalistów przewidzieliśmy warsztaty przygotowujące do finałowego wystąpienia przed jury, prowadzone przez Lauren Peso Polska oraz szkolenie biznesowe, które przeprowadzi Startup Academy, partnerzy konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 1 czerwca 2017. Więcej »

Instytut Wzornictwa Przemysłowego, jako wykonawca audytów wzorniczych oraz strategii wzorniczych zaprasza mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Polski wschodniej, do współpracy w ramach Działania 1.4 "Wzór na konkurencję". Audyt umożliwia diagnozę firmy m.in. pod względem jej potencjału i potrzeb wzorniczych, oferty produktowej, stosowanych technologii, strategii marketingowej, a także charakterystyki klientów i konkurencji. Więcej informacji »

Portal Wzornictwo-Biznes-Zysk to bezpłatna baza wiedzy dla projektantów i przedsiębiorców. Użytkownicy znajdą na nim fachowe porady, liczne study case i konkretne przykłady z polskiej rzeczywistości rynkowej, wypowiedzi ekspertów i wywiady ze znanymi polskimi przedsiębiorcami i projektantami. To źródło wiedzy o prawie własności intelektualnej i dotacjach na wzornictwo. Na stronie znajduje się również aplikacja, która pomoże stworzyć profesjonalny brief projektowy oraz baza projektantów i przedsiębiorców inwestujących w design - Wizytownik. Więcej »

Trzy zespoły: Idea_hunters z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a także MIDI Studio Team oraz Pyra Squad z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to zwycięzcy tegorocznej, 15. edycji konkursu Microsoft Imagine Cup. Wyłonione drużyny staną w szranki z kolegami z innych krajów podczas półfinałów regionalnych, które zadecydują o ich udziale w finałach światowych w lipcu w Redmond/ USA. Dodatkowo, w tegorocznej edycji konkursu jury przyznało nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii Smart City Challenge. Wygrała drużyna Activy z Warszawy – z rozwiązaniem ImpactCycling – internetową platformą wynagradzania za aktywny wybór roweru jako codziennego środka lokomocji. Ponadto, projektant interfejsu tejże platformy – Igor Pielas – otrzymał nagrodę specjalną prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Więcej »

2017-06-12

Konkurs dla młodych projektantów Young Design 2017 zorganizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego rozstrzygnięty!

Karolina Hołdys, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zwyciężyła w 10. edycji Young Design. 9 czerwca 2017 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Kapituła Stypendialna wybrała zwycięzcę spośród dziesięciu finalistów. Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem »

2017-06-06

ZNAMY FINALISTÓW KONKURSU YOUNG DESIGN 2017. JEDEN Z NICH JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK WYGRA 20 000zł!

W pierwszym etapie konkursu dla młodych projektantów Young Design 2017 eksperci IWP wybrali dziesięciu finalistów, którzy 9 czerwca 2017 będą walczyć o stypendium im.prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł. Dla wszystkich finalistów organizatorzy przewidzieli szkolenie od Lauren Peso Polska S.A. oraz warsztat z firmą Startup Academy, która także zapewni laureatowi konsultacje biznesowe przez cały rok. »

2017-05-26

1 czerwca 2017 – termin nadsyłania zgłoszeń na Young Design

Zasypują nas pierwsze zgłoszenia na konkurs Young Design! A Ty już wysłałeś swoje? 20 000 zł czeka na młodego projektanta, który będzie umiał pracować z biznesem. Do 1 czerwca czekamy na zgłoszenia studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego do konkursu o stypendium im.Wandy Telakowskiej. »

2017-06-16

30 czerwca, już po raz dziesiąty, startuje festiwal Gdynia Design Days.

Jubileuszowa edycja, odbywająca się pod hasłem #sztorm, poświęcona jest kreatywnemu niepokojowi generującemu potrzebę zmian. W tym roku praktyczny wymiar festiwalu, czyli wykłady i warsztaty dla profesjonalistów, podzielone zostały na specjalne bloki tematyczne: grafika, wzornictwo, Miasto+architektura, Eco i wnętrza. »

2017-05-18

IMPACT 2017, 31 MAJA-1 CZERWCA W KRAKOWIE, WARTO TAM BYĆ

Gospodarka przyszłości to główny temat dwudniowego wydarzenia, którego celem jest stworzenie realnych działań łączących korporacje, statupy, ludzi nauki, przedstawicieli administracji publicznej oraz inwestorów. Eksperci z całego świata m.in. Peter Carlsson z Amplify Ops (ex Tesla), Dave Allen z Palo Alto Networks lub Etian Sella z Hybrid będą opowiadać o siłach kształtujących przyszłość cyfrową. Czwarta Rewolucja Przemysłowa zostanie omówiona w sferach nauki, biznesu, start-up’ów, transportu, zdrowia publicznego oraz wielu innych aspektach kreatywnej gospodarki. Instytut Wzornictwa Przemysłowego poprowadzi debatę z udziałem firm Pesa, Fish Ladder i JiverBike, z której będzie można dowiedzieć się jak design i kompetencje kreatywne wpływają na rozwój firmy. Więcej informacji: http://impactcee.com/ »

2017-04-12

Polskie Red Doty 2017

Kolejne sukcesy polskich produktów w konkursie Red Dot – jednym z najważniejszych europejskich wyścigów po dobry design. Wśród nich trzy nagrodzone i dostrzeżone po raz pierwszy w organizowanym przez IWP konkursie Dobry Wzór 2016! I główna nagroda Best of the Best dla produktu naszego Designera Roku 2010 – Tomasza Augustyniaka i zespołu projektowego Mikomax! »

Newsletter design

Zapisz sie do newslettera Informacje o bieżących projektach, deadlinach, wydarzeniach IWP

Sonda

Czy interesuje Cię tematyka projektowania usług (service design)?

Tak
Raczej tak
Ani tak, ani nie
Raczej nie
Nie